Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Všechny krajské nemocnice mají akreditaci

Všech pět krajských nemocnic na Vysočině už má potvrzení kvality péče. Do Nemocnice Třebíč dorazilo oficiální osvědčení o splnění kritérií národních akreditačních standardů koncem června.
 

 
 

„Nemocnice Třebíč, p.o. splnila v červnu 2009 požadavky národních akreditačních standardů a obdržela od Spojené akreditační komise ČR certifikát o udělení akreditace na dobu od 23.6.2009 do 22.6.2012,“ uvedla náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči Eliška Klimešová. Certifikát, který třebíčská nemocnice získala jako 38. takové zařízení v Česku, má pacientům garantovat bezpečnější péči.

 

Nemocnice Třebíč si stejně jako ostatní krajské nemocnice v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Novém Městě na Moravě prošla přísným šetřením nezávislých a kvalifikovaných auditorů Spojené akreditační komise ČR. „Sledovali veškerý pohyb pacienta nemocnicí od přijetí přes různá vyšetření, léčbu na lůžku i v ambulanci, prováděné zákroky, až po propuštění,“ vzpomíná Eliška Klimešová a dodává, že získání certifikátu o udělení akreditace je pro pacienty zárukou, že prioritou nemocnice je poskytování profesionální a kvalitní zdravotní péče s důrazem na maximální bezpečnost pacientů a zaměstnanců, péče zaměřená na minimalizaci rizik a prevenci pochybení.

 

„Velký podíl na naplnění padesáti akreditačních standardů a jejich zavedení do každodenní praxe má aktivní podpora a intenzivní práce všech zaměstnanců. Všechny naše nemocnice nyní čeká nelehká cesta k udržení a zlepšování nastaveného systému kvality, ke kterému přispívají také pravidelně prováděné interní audity,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Akreditací nemocnice signalizuje nejen, že splnila všechny požadované standardy, ale také snahu soustavně se zlepšovat a systematicky snižovat množství rizik pro pacienty i zaměstnance. Akreditace je dobrovolná. V České republice je něco kolem dvou stovek nemocnic a léčeben, pouze 38 z nich má národní akreditaci.

 

Akreditace nemocnic zřizovaných krajem Vysočina:

2008    Nemocnice Havlíčkův Brod, Nemocnice Pelhřimov, Nemocnice Nové Město na Moravě, Nemocnice Jihlava

2009    Nemocnice Třebíč

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.7.2009 / 22.7.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze