Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ministr práce a sociálních věcí: Hledám 800 milionů na dofinancování sociálních služeb

Ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka
Krajům chybí v letošním roce na dofinancování sociálních služeb minimálně 800 milionů korun. S příslibem řešení dnes přijel na Vysočinu ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka. Do poloviny září chce ve svém rozpočtu najít odpovídající zdroje, což má situaci v sociálních zařízeních uklidnit.
 

 
 

Letošní státní rozpočet počítal s konečným příspěvkem na sociální služby ve výši 4,5 mld. korun. Rozpočtovaná částka však nekorespondovala se skutečnou potřebou regionů, a tak došlo postupně k jejímu navýšení na 6 mld. korun. „I přes dodatečná navýšení stále ještě chybí poskytovatelům přibližně minimálně 800 milionů korun. Po intenzivních jednáních ministerstva se sociální komisí AKČR se má situace do poloviny září vyřešit,“ uvedl předseda komise a náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miroslav Čermák. V Jihlavě dnes na úrovni krajů probíhala diskuze okolo klíče, podle kterého by se mělo další kolo dotací rozdělovat. Své ke klíči si řekne i ministerstvo práce a sociálních věcí.

 

„Pokud jde o financování sociálních služeb v následujícím roce 2010 – kraje mne již seznámily se svým odhadem výše nárokovaných dotací. V tuto chvíli jsme na částce 5,4 miliardy korun. Jsem připraven o tuto částku v rozpočtu usilovat, ale definitivní číslo bude zřejmé až po sestavení návrhu státního rozpočtu pro rok 2010 v září,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka.

 

V případě kraje Vysočina na letošní dofinancování sociálních služeb chybí zhruba 75 mil. korun. Podle radního pro oblast sociálních věcí kraje Vysočina Petra Krčála je nutné, aby se pozornost zaměřila do budoucna více na poskytování terénních služeb a aby se rozšířilo vícezdrojové financování této aktivity.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Ministr práce a sociálních věcí: Hledám 800 milionů na dofinancování sociálních služeb

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.7.2009 / 21.7.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze