Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Evropské peníze na další vzdělávání

skola
Vzdělávací instituce, vysoké školy, neziskové organizace a další instituce budou moci získat v následujícím období (tj. až do roku 2015) až 155 mil. korun z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu. Aktivity, které zlepší kvalitu a rozsah nabídky dalšího vzdělávání a umožní provázanost dalšího a počátečního vzdělávání, bude možné financovat z prostředků poskytnutých na globální grant s názvem „Podpora nabídky dalšího vzdělávání v kraji Vysočina“ v rámci oblasti podpory 3.2 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
 

 
 

Aktivity budou realizovány prostřednictvím grantových projektů, které budou předkládány vždy na základě vyhlášené výzvy. V letošním roce by první výzvu měli krajští radní schválit v srpnu, každý další rok až do roku 2012 by měla být vyhlášena výzva další. Podmínky první výzvy byly počátkem června diskutovány se zástupci velkých vzdělávacích institucí a odborníků na další vzdělávání v kraji. Následně byly projednány ve Výboru pro vzdělávání, výchovu a zaměstna-nost a v Radě pro rozvoj lidských zdrojů kraje Vysočina. Poslední projednání před předložením Radě kraje Vysočina proběhne ve Výboru regionálního rozvoje 28. 7. 2009.

 

Cílem realizace globálního grantu je vytvořit kvalitní nabídku dalšího vzdělávání v kraji Vysočina tak, aby se další vzdělávání stalo běžnou součástí způsobu života obyvatel kraje.

 

  • Více informací Jana Hadravová, odbor regionálního rozvoje, mail: hadravova.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.7.2009 / 15.7.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze