Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina finančně pomůže obcím postiženým povodní

Ilustrační foto
Krajská rada dnes rozhodla, že Vysočina pomůže pěti obcím z Olomouckého kraje, které postihly koncem června bleskové povodně. Rovným dílem se o dar ve výši půl milionu korun rozdělí Velká Kraš, Skorošice, Uhelná, Javorník a Vlčice.
 

 
 

Příspěvek je určen na likvidaci škod způsobených velkou vodou, konkrétně např. na dofinancování rekonstrukcí komunikací, lávek, mostků nebo odstranění nánosů, naplavenin a na čištění vodovodů a kanalizací. "Finanční pomoc z Vysočiny dorazí na povodňové účty obcí, které jsme vybrali po konzultaci s pracovníky Asociace krajů ČR, konkrétními starosty a s přihlédnutím k rozsahu škod, do několika dní," uvedl Vladimír Novotným, náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast financí.

 

Rada zároveň uložila příslušným odborům kraje, aby ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem kraje Vysočina a samosprávami obcí mapovaly škody na majetku obcí postižených povodněmi i v našem regionu. Tyto informace jsou a nadále také budou předávány ministerstvu pro místní rozvoj a ministerstvu životního prostředí, které nyní zvažují možnost poskytování státních dotací. 

V případě kraje Vysočina bylo bleskovými povodněmi více či méně postiženo kolem 25 obcí. „Situace však, na rozdíl od jiných regionů, není dramatická. I přesto jsou pro obce našeho regionu, stejně jako v minulosti, připraveny účelové dotace na úhradu části nákladů na odstra-nění povodňových škod,“ doplnil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.7.2009 / 14.7.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze