Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina finančně pomůže obcím postiženým povodní

Ilustrační foto
Krajská rada dnes rozhodla, že Vysočina pomůže pěti obcím z Olomouckého kraje, které postihly koncem června bleskové povodně. Rovným dílem se o dar ve výši půl milionu korun rozdělí Velká Kraš, Skorošice, Uhelná, Javorník a Vlčice.
 

 
 

Příspěvek je určen na likvidaci škod způsobených velkou vodou, konkrétně např. na dofinancování rekonstrukcí komunikací, lávek, mostků nebo odstranění nánosů, naplavenin a na čištění vodovodů a kanalizací. "Finanční pomoc z Vysočiny dorazí na povodňové účty obcí, které jsme vybrali po konzultaci s pracovníky Asociace krajů ČR, konkrétními starosty a s přihlédnutím k rozsahu škod, do několika dní," uvedl Vladimír Novotným, náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast financí.

 

Rada zároveň uložila příslušným odborům kraje, aby ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem kraje Vysočina a samosprávami obcí mapovaly škody na majetku obcí postižených povodněmi i v našem regionu. Tyto informace jsou a nadále také budou předávány ministerstvu pro místní rozvoj a ministerstvu životního prostředí, které nyní zvažují možnost poskytování státních dotací. 

V případě kraje Vysočina bylo bleskovými povodněmi více či méně postiženo kolem 25 obcí. „Situace však, na rozdíl od jiných regionů, není dramatická. I přesto jsou pro obce našeho regionu, stejně jako v minulosti, připraveny účelové dotace na úhradu části nákladů na odstra-nění povodňových škod,“ doplnil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.7.2009 / 14.7.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze