Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina nabídla prostředky pro likvidaci následků povodní

Ilustrační foto
Kraj Vysočina je připraven prostřednictvím své organizace Krajská správa a údržba silnic Vysočiny pomoci čtyřem krajům postiženým záplavami. "Na základě dohody mezi kraji je vyčleněna a na vyžádání připravena k nasazení těžká technika, nákladní automobily nebo kontejnery," uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl. Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek tuto pomoc postiženým regionům prostřednictvím hejtmanů nabídl, pomoc Vysočiny je v tuto chvíli registrována a je chápána jako operativní rezerva.
 

 
 

V minulém týdnu již hejtmani krajů sdružení v Asociaci krajů ČR solidárně souhlasili s uvolněním milionové částky ze společného rozpočtu asociace na pomoc zaplaveným regionům. "Hlavní smysl těchto prostředků je morální, je to deklarace společné účasti," tlumočí stanovisko hejtmanů Jiří Běhounek, hejtman Vysočiny.  

 

Záplavy tento týden postihly některé obce zvláště na severní Moravě a Olomouckém kraji. Jejich následkem zemřelo nejméně 13 lidí, škody dosáhly stamilionových hodnot. Povodně sužují i Zlínský a Jihočeský kraj.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.6.2009 / 30.6.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze