Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina rozdala krajská stipendia a ocenila talenty

Talent Vysočiny
Na závěr školního roku udělila krajská rada dalším 83 žákům a studentům ze základních a středních škol z regionu Vysočiny cenu Talent Vysočiny. Devět nejnadanějších bude moci po dobu příštích deseti měsíců hospodařit s měsíčním stipendiem ve výši jednoho či dvou tisíc korun. Krajská stipendia byla poprvé udělena v roce 2003.
 

 
 

Nominační komise letos vybírala adepty na cenu Talent Vysočiny 2009 z celkového počtu 144 návrhů. „Oproti loňskému roku přišlo o 47 nominací více,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková. 83 oceněných si mezi sebe rozdělí stipendia ve výši 257 tis. Kč. V každé kategorii byli zvlášť oceněni žáci základních škol a zvlášť studenti středních škol. Od věkové kategorie se odvíjí i výše stipendií.

 

„Ocenění je určeno pro žáky, kteří dosahují v určitém oboru mimořádných výsledků a kteří svůj talent a nadání cílevědomě rozvíjí. Ocenění se vztahuje na výsledky školní i mimoškolní resp. zájmové činnosti. Návrh na nominaci podává škola, školské zařízení či organizace zabývající se výchovou a vzděláním v pěti oborech – humanitním, uměleckém, přírodovědném, technickém a sportovním. V každé kategorii byli zvlášť oceněni žáci základních škol a zvlášť žáci středních škol,“ vysvětlila Marie Kružíková.

 

Také bylo vyhlášeno ocenění Cena hejtmana Vysočiny. Hejtman kraje uděluje toto ocenění žákům základních a středních škol za zcela výjimečné výsledky v určitém oboru. Cena hejtmana Vysočiny byla udělena třem žákům a jednomu kolektivu v celkové výši 29 900 Kč.

 

CENA HEJTMANA

Bockschneiderová

Šárka

SPŠ stavební Havlíčkův Brod

Čapková

Božena

OA a HŠ Havlíčkův Brod

Ježková

Adéla

OA a HŠ Havlíčkův Brod

Šárka, Božena a Adéla jsou členky Fanatic clubu aerobic Havlíčkův Brod pod vedením Roberta Mrkvičky, všechny 3 dívky jsou Mistryněmi ČR a především Mistryněmi světa v step aerobicu a fitness aerobiku za rok 2008 z Moskvy.

Hofbauer

Walter

ZUŠ Jihlava

Dvojnásobný Talent Vysočiny v hudebním oboru v kategorii základní školy a 1. – 4. ročník víceletých gymnázií. Výborný trumpetista.

Meloun

Jakub

SPŠS akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod

Talent Vysočiny v oboru technickém v kategorii střední školy. Úspěšný projektant. Největším úspěchem je 1. místo v celostátní soutěži Rodinným dům s obytným podkrovím

 

Nejpočetnější zastoupení mezi nominovanými měl v letošním roce umělecký a sportovní obor.

 
 
Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.6.2009 / 29.6.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze