Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj představuje nové publikace

Nová publikace
Stávající nabídku tiskových materiálů, kterými se kraj Vysočina představuje svým návštěvníkům, doplnila tento týden nová publikace Čistá Vysočina. Vznikla v rámci projektu "Vítejte na Vysočině", který je spolufinancován ze Společného regionálního operačního programu. Publikace je k dispozici ve dvou jazykových verzích - české a anglické. Přináší zajímavé fotografické a popisné informace o přírodě našeho regionu.
 

 
 

Nová publikace vznikala zhruba půl roku a prostřednictvím 24 barevných stran s více než padesátkou originálních fotografií představuje přírodní bohatství lesů, vod a luk našeho regionu. Srozumitelný komentář o funkcích lesa doplňuje v šesti speciálních kapitolách celá řada grafů a tabulek vztahujících se právě k Vysočině. Pozornému čtenáři neunikne ani pravidelně se opakující otázka Víte, že...?, která dává odpověď na celou řadu zajímavostí, námětů na výlety nebo třeba poukáže na odlišnost v rostlinné či živočišné říši. 
 

Prvními čtenáři nové publikace jsou účastníci setkání generálních ředitelů zodpovědných za lesy v zemích EU, kteří v těchto dnech jednají právě na Vysočině. Publikace spolu s dalším vydaným krajských materiálem Lesy na Vysočině tvoří studijní materiály pro účastníky z celé Evropské unie. 

 

Ukázka z vydané publikace:

Víte, že...?

Vzrostlá bříza má odhadem 200 000 listů, v průběhu horkého letního dne odpaří 60-70 litrů vody.

Jedle na Vysočině dorůstají výšky až 50 m. To odpovídá výšce sedmnáctipatrové budovy. 

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Kraj představuje nové publikace

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.6.2009 / 23.6.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze