Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina odjíždí bojovat o medaile na olympiádu

logo
Jihočeský Tábor odjedou už v úterý 23. června dobývat mladí sportovci z celé České republiky. Vysočinu bude reprezentovat 128 sportovců doprovázených 21 trenéry a dvěma vedoucími výpravy. Medaile se budou rozdávat ve dvanácti sportovních odvětvích. Pouze v cyklistice, v karate a v kanoistice nebudeme mít své zástupce. Vlajkonošem Vysočiny při zahajovacích ceremoniálech bude triatlonista Filip Ospalý.
 

 
 

Program  čtvrté dětské olympiády započne v úterý zahajovacím ceremoniálem na Zimním stadionu v Táboře.   Slavnostní akt bude věrně kopírovat dění klasických olympiád. Nebude chybět ani nástup sportovců. Každá krajská výprava vyšle na plochu třicítku účastníků, ostatní zasednou v hledišti. Poté bude následovat vztyčení vlajek, hymna her, zapálení ohně a slib závodníků i rozhodčích. Už o den později zahájí mladí sportovci na sportovištích boje o medaile. Za kraj Vysočina bude sportovcům na stadionu fandit krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková. "Už jen nominovat se na sportovní olympiádu představovalo v letošním roce podání kvalitního sportovního výkonu. Máme silný tým a podle informací vedoucích naší delegace také skvělou sportovní formou. Moc bych všem přála, aby si příjemně zasportovali a našili nové přátele," uvedla Marie Kružíková.

 

Při posledních III. letních hrách v Ústí nad Labem vybojovala Vysočina 4 zlaté, 5 stříbrných a 8 bronzových medailí a v celkovém hodnocení krajů jsme skončili na 12. místě se ziskem 142 bodů. I letos máme ambice posunout se o nějaké to místo výš. Fandit nám můžete od 23. až do 28. června.

 

Pravidelný výsledkový servis bude k dispozici na www.kr-vysocina.cz.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.6.2009 / 22.6.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze