Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj dosáhl garance počtu odjetých vlakokilometrů

kolej
Kraj Vysočina má i v roce 2010 garantován rozsah vlakokilometrů základní dopravní obslužnosti zabezpečovaný Českými drahami. Vlaky v našem regionu tedy najedou stejný počet kilometrů jako letos. „Znamená to, že nehrozí žádné rušení vlakových spojů,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl. Právě dohodu o výši dotace na ujetý vlakokilometr při zajišťování závazku veřejné služby v roce 2010 a následujících podepsal tento týden hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a generální ředitel Českých drah Petr Žaluda.
 

 
 

Dohoda stanoví výši příspěvku kraje Vysočina na úhradu ztráty na jeden ujetý vlakokilometr ve výši 59 korun. „Naši předchůdci vyjednali pro letošní rok příspěvek na úhradu ztráty ve výši 66,17 korun na vlakokilometr. Po všech jednáních v letošním roce byla tato částka upravena a dráhy budou jezdit domluvený počet vlakokilometrů o 22,5 milionu levněji. Díky této dohodě zůstane v příštím roce na našem účtu dalších 17 mil. korun - bez hrozby dalšího omezení spojů,“ uvedl náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl.

 

Kraj Vysočina v současné době čeká na výsledky zadané studie týkající se možnosti zavedení integrovaného dopravního systému. Poté, co se pracovní tým seznámí s výstupy tohoto materiálu může kraj přistoupit i ke zvážení změn v uspořádání veřejné dopravy v regionu.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Kraj dosáhl garance počtu odjetých vlakokilometrů

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2009 / 18.6.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze