Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pelhřimovská nemocnice se mění. Stává se stavební dominantou města

Nemocnice Pelhřimov
První stavba rekonstruované Nemocnice Pelhřimov už slouží zdravotníkům a pacientům. Západní křídlo hlavní lůžkové budovy je o patro vyšší. 27 nových třílůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením je vybaveno novým nábytkem a např. také připojením na internet.
 

 
 

„První etapa rekonstrukce si vyžádala stavební úpravy za 106 mil. korun. V této části budovy je nově také technické vybavení za 28 mil. korun. Na každém podlaží jsou kromě komfortních pokojů vyšetřovny, sesterny a technické zázemí pro oddělení. Nově jsou zde zbudovány také klidové odpočinkové zóny pro návštěvy pacientů,“ uvedl ředitel nemocnice Pavel Hrala. Oku veřejnosti zůstává skrytá kompletní výměna vodoinstalace a elektriky vč. medicinských rozvodů. Nová je střecha, okna, zárubně, opláštění budovy... V novém křídle nemocnice bylo za provozu rekonstruováno radiodiagnostické oddělení, ve vyšších patrech bude stejně jako i v minulosti oddělení chirurgie, ortopedie a urologie. Poslední nové patro bude sloužit jako inspekční trakt (zázemí pro personál). Mimo vlastní objekt dochází k zásadním terénním úpravám okolí nemocnice. "Děkuji všem – pacientům i zdravotníkům za trpělivost a shovívavost. Kompenzací jim bude už za několik měsíců příjemné a moderní pracovní prostředí,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

V následující druhé etapě rekonstrukce bude uvolněna část objektu dovnitř areálu. Dojde k přemístění lůžkových oddělení centrální části budovy do už zrekonstruovaného traktu a ambulantní provoz interního oddělení bude přemístěn do vyšších pater. Dojde také k dostavbě proluky mezi hlavní lůžkovou budovou a objektem starých operačních sálů.

Konec stavebních prací v Nemocnici Pelhřimov je naplánován na říjen 2010 kdy bude veřejnosti a zdravotníkům předána poslední třetí fáze stavby.

 

Celková výše investice na rekonstrukci hlavní lůžkové budovy je 470 mil. korun. 34% uhradí EU prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihovýchod.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.6.2009 / 17.6.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze