Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Bílé moře Vysočiny

Bílé moře Vysočiny
Ćtvrtý ročník výtvarné soutěže Bílé moře Vysočiny popularizující pití domácího mléka zná své vítěze. Odměnou pro autorský tým žáků ZŠ Krucemburk za originální pojetí produkce mléka byl mléčný den strávený na Farmě rodiny Němcových, která akci pro školní děti pravidelně organizuje.
 

 
 

Čtyřicítka žáků ZŠ Krucemburk navštěvujících školní družinový klub zpracovala původně více obrázků s tématikou mléka. Pod vedením vychovatelky Marcely Pospíchalové děti vlastním výběrem zvolily finální a soutěžní dílo, které do soutěže odeslaly. „Porota ocenila originální pojetí namalované krávy, kterou děti vidí jako automat na dobré čerstvé mléko,“ uvedl organizátor František Němec mladší.

 

Výsledky soutěže:

  1. místo školní klub ZŠ Krucemburk
  2. 3. třída ZŠ Měřín
  3. ZŠ Lavičky, práce handicapovaných žáků

 

Akce se koná každoročně s podporou kraje Vysočina. „Dětem mléko chutná, nemají žádné zábrany ho konzumovat, vše je pouze o nabídce. Osvěty a propagace domácích produktů není nikdy dost. Kraj v této oblasti podporuje i zavádění regionální značky Vysočina regionální produkt, kterou již někteří místní producenti a výrobci mléčných výrobků hrdě nesou,“ uvedl radní kraje Vysočina pro oblast zemědělství Josef Matějek.

 

Na Farmě rodiny Němcových v Netíně dětem nejvíce chutnalo mléko ochucené. Jednoznačně dávaly přednost letní příchuti jahody. Po mléčné svačince děti absolvovaly prohlídku statku, připravena byla projížďka na koních a trampské opékání buřtíků.

Velké poděkování patří také Zemědělské a. s. Krucemburk, která pro výherce zajistilo ve své režii dopravu a umožnilo jim tak pohodlné cestování na statek Němcových.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Bílé moře Vysočiny

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.6.2009 / 17.6.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze