Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Malý princ získal ocenění

ilustrační foto
Zhruba třicetiminutový film Malý princ, u jehož zrodu stál Ústav sociální péče v Těchobuzi, získal na třetím ročníku filmového festivalu Mental Power Prague cenu za nejlepší vedlejší ženskou roli a zvláštní cenu poroty. Sedmnáct přihlášených snímků soutěžilo o ocenění v 10 kategoriích. Festival Mental Power Prague uvádí hrané filmy, ve kterých hrají výhradně lidé s mentálním a kombinovaným postižením.
 

 
 

Ve filmu Malý princ si vedle klientů ze zařízení v Těchobuzi zahráli také klienti Domova sociální pomoci Lanowa z polského  Krakova a slovenského Domova sociálnej starostlivosti Zavar u Trnavy. Natáčelo se na přelomu března a dubna a natáčení filmu trvalo sedm dní. Filmaři si jako kulisu Malého prince zvolili park ústavu v Těchobuzi, prostředí Chýnovských jeskyní a noční záběry pořídili také v Telči.

 

Film Malý princ na motivy knížky Antoina de Saint-Exupéryho byl nominován do čtyř kategorií:

  • cena za nejlepší vedlejší mužskou roli
  • cena za  nejlepší vedlejší ženskou roli
  • zvláštní cena poroty
  • hlavní cena festivalu

 

Odborná porota, ve které zasedli například režisérka Věra Chytilová, herečka Tatiana Wilhelmová, Eva Holubová nebo textař Michal Horáček udělila Malému princi cenu za nejlepší vedlejší ženskou roli a zvláštní cenu poroty. V silné konkurenci ostatních filmů získal Malý princ nejvíce nominací i nejvíce ocenění. Rozpočet filmu, ve kterém se objevilo devět herců s postižením, byl přibližně 150 tisíc korun.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.6.2009 / 12.6.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze