Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Sportovní zápolení v Lidmani

Ve středu 10. června 2009 se uskutečnil již 4. ročník sportovních her zaměstnanců ústavů sociální péče zřizovaných Krajem Vysočina. Tentokrát se pořádající organizací stal Ústav sociální péče v Lidmani. Pozvání ke sportovnímu dni přijali zaměstnanci ústavů sociální péče Křižanov, Jinošov, Těchobuz, Nové Syrovice, Věž a spřátelený ústav sociální péče Jihomoravského kraje v Klentnici.
 

 
 

Při slavnostním zahájení a přivítání účastníků byl zapálen olympijský oheň a závodníkům byly vysvětleny podmínky soutěžního klání. Potom už se téměř šedesátka účastníků vydala po trase vedoucí pěkně upraveným areálem Lidmaňského ústavu po deseti stanovištích, kde na ně čekaly netradiční discipliny: jízda na dvojkole, chůze po žebříku přes bazén, chůze na chůdách, skákání v pytli po čtyřech, běh kolem kolíku, běh v ploutvích a řada dalších veselých, ale i obtížných aktivit. Závodníci měli podporu ve fanoušcích, kterými se stali nejen kolegové z ostatních ústavů sociální péče, ale i klienti domácí organizace.

 

Putovní pohár si již podruhé získali zaměstnanci Ústavu sociální péče ve Věži, na druhém místě byli závodníci z Nových Syrovic, třetí místo obsadila Těchobuz a na domácí zbyla nepopulární „bramborová“ medaile. Všichni účastníci si však odvezli spoustu veselých zážitků a ocenili i možnost odpoledního neformálního posezení, při němž si mohli vyměnit své pracovní zkušenosti a poznatky.

 

Velké poděkování patří zaměstnancům pořádajícího Ústavu sociální péče v Lidmani, kteří připravili zajímavý program celého dne, ale i výborné občerstvení pro účastníky. Náročná práce s mentálně postiženými klienty vyžaduje od pracovníků ústavů sociální péče velkou psychickou zátěž a toto netradiční vybočení z běžného dne bylo pro všechny malou odměnou za jejich snahu.

 

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad kraje Vysočina
 

Sportovní zápolení v Lidmani

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.6.2009 / 12.6.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze