Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Světlá se připravuje na celostátní soutěž mladých cyklistů

soutěž mladých cyklistů
Žáci základních škol z havlíčkobrodského okresu dnes poměřili své znalosti a dovednosti v oblastním kole soutěže mladých cyklistů na dopravním hřišti u ZŠ Lánecká ve Světlé nad Sázavou. Během soutěže museli prokázat teoretickou znalost pravidel silničního provozu a první pomoci, zvládnout praktickou jízdu po dopravním hřišti a nástrahy jízdy zručnosti přes rozmanité překážky. Dnešní soutěž mladých cyklistů byla zároveň generálkou na celostátní kolo, které se ve Světlé nad Sázavou uskuteční 16. – 18. června 2009.
 

 
 

Na dětském dopravním hřišti dnes závodilo 27 družstev (17 v kategorii starších a 10 v kategorii mladších), celkem 108 dětí. Přibližně stejný počet závodníků ze všech krajů bude i na celorepublikovém finále. „Dnešní závod jsme se snažili přiblížit co nejvíce podmínkám celorepublikového kola, abychom odstranili poslední nedostatky a drobné problémy. Po dnešním závodě mohu konstatovat, že jsme na republikovou soutěž dobře připraveni a pevně věřím, že nám bude přát i počasí,“ uvedl vedoucí odboru dopravy ve Světlé nad Sázavou Otakar Švec. Vítěz celostátního kola si vedle zajímavých cen vybojuje i možnost reprezentovat v září letošního roku Českou republiku na celoevropské cyklistické soutěži ve Finsku.

 

Nástrahy dopravního hřiště i zkoušku teoretických znalostí zvládlo ve Světlé nad Sázavou nejlépe družstvo mladších žáků ze Základní školy Ledeč nad Sázavou a družstvo starších žáků ze Základní školy Nuselská v Havlíčkově Brodě. Vítězné týmy si vedle pěkných a užitečných dárků vybojovaly i účast na krajském kole soutěže, které se uskuteční ve čtvrtek 4. června 2009 v Třebíči.

 

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 

Světlá se připravuje na celostátní soutěž mladých cyklistů

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.5.2009 / 28.5.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze