Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Vysočina jede na olympiádu

sport
Už pouze měsíc zbývá do zahájení lV. letní olympiády dětí a mládeže České republiky v Táboře. Vysočinu bude letos reprezentovat 128 sportovců doprovázených 21 trenéry a dvěma vedoucími výpravy. Medaile se budou rozdávat ve dvanácti sportovních odvětvích. Pouze v cyklistice, v karate a v kaniostice nebudeme mít své zástupce. Vlajkonošem Vysočiny při zahajovacích ceremoniálech bude triatlonista Filip Ospalý.
 

 
 

23. června se všech 2000 sportovců a 400 trenérů sjede do Tábora, kde večer proběhne na zimním stadionu zahajovací ceremoniál. Hlavním moderátorem bude Štěpán Škorpil. Během večera dojde k zažehnutí olympijského ohně. "Nejpočetněji je v krajské delegaci Vysočiny zastoupena atletika. Největší ambice na medaile si děláme v plavání, které má na Vysočině velice solidní základnu a věříme si také v kolektivních sportech," uvedl Vilibald Prokop, vedoucí krajské výpravy.

 

Při posledních III. letních hrách v Ústí nad Labem vybojovala Vysočina 4 zlaté, 5 stříbrných a 8 bronzových medailí a v celkovém hodnocení krajů jsme skončili na 12. místě se ziskem 142 bodů. I letos máme ambice posunout se o nějaké to místo výš. Fandit nám můžete od 23. až do 28. června.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.5.2009 / 28.5.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze