Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina jede na olympiádu

sport
Už pouze měsíc zbývá do zahájení lV. letní olympiády dětí a mládeže České republiky v Táboře. Vysočinu bude letos reprezentovat 128 sportovců doprovázených 21 trenéry a dvěma vedoucími výpravy. Medaile se budou rozdávat ve dvanácti sportovních odvětvích. Pouze v cyklistice, v karate a v kaniostice nebudeme mít své zástupce. Vlajkonošem Vysočiny při zahajovacích ceremoniálech bude triatlonista Filip Ospalý.
 

 
 

23. června se všech 2000 sportovců a 400 trenérů sjede do Tábora, kde večer proběhne na zimním stadionu zahajovací ceremoniál. Hlavním moderátorem bude Štěpán Škorpil. Během večera dojde k zažehnutí olympijského ohně. "Nejpočetněji je v krajské delegaci Vysočiny zastoupena atletika. Největší ambice na medaile si děláme v plavání, které má na Vysočině velice solidní základnu a věříme si také v kolektivních sportech," uvedl Vilibald Prokop, vedoucí krajské výpravy.

 

Při posledních III. letních hrách v Ústí nad Labem vybojovala Vysočina 4 zlaté, 5 stříbrných a 8 bronzových medailí a v celkovém hodnocení krajů jsme skončili na 12. místě se ziskem 142 bodů. I letos máme ambice posunout se o nějaké to místo výš. Fandit nám můžete od 23. až do 28. června.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.5.2009 / 28.5.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze