Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Má to smysl. Třiďte odpad!

kontejnery na tříděný odpad
Krajská komunikační kampaň, která probíhá v rámci spolupráce kraje Vysočina s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., je již pátým rokem součástí projektu „Intenzifikace odděleného sběru komunálních odpadů (KO) a zajištění jejich využití včetně jejich obalové složky“.
 

 
 

Zahájení kampaně proběhlo v Havlíčkově Brodě dne 21. května za přítomnosti představitelů kraje, města, společností EKO-KOM a Asekol i realizátorů kampaně z Agentury Dobrý den z Pelhřimova. Pestré soutěže, fotogalerie a hry nejen pro děti upevní povědomí široké veřejnosti o nutnosti, správnosti, užitečnosti a smyslu třídění všech využitelných složek komunálního odpadu, o rovnocennosti materiálového i energetického využití odpadů a posílí pocit odpovědnosti za životní prostředí u účastníků.

 

Kraj Vysočina patří s 36,4 kg na obyvatele vytříděného odpadu bez kovů k nadprůměru ČR. Odpady třídí v současné době 89% obyvatel a v roce 2008 měli obyvatelé kraje k dispozici o 58% kontejnerů na tříděný odpad více než v roce 2004.

 

Krajská kampaň pokračuje 22. května v Třebíči, 25. května ve Žďáru nad Sázavou, 26. května ve Světlé nad Sázavou a její jarní část vyvrcholí 27. května v rámci Dne otevřených dveří v sídle kraje Vysočina v Jihlavě a 12 –13. června při Festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově.

 

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí
    Krajský úřad kraje Vysočina
    e-mail: navratilova.e@kr-vysocina.cz
 

Má to smysl. Třiďte odpad!

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.5.2009 / 21.5.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze