Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dodejte podnikání na Vysočině impuls účastí v podnikatelských soutěžích

Podnikatel roku
Za propadem ekonomiky nestojí jen špatné hospodářské výsledky firem, ale i ztráta důvěry v pozitivní ekonomický vývoj. Proto je víc než kdy jindy nutné podpořit pozitivní zprávy o podnikání. Příležitostí jsou k tomu podnikatelské soutěže Firma roku a Živnostník roku, které pomáhají nejen samotným soutěžícím, ale i jejich kolegům z oboru a regionu, ve kterém podnikají.
 

 
 

Loňské vítězství softwarových vývojářů Stormware a farmáře Františka Němce z Netína v podnikatelských soutěžích Firma roku a Živnostník roku pomohlo nejen jim, ale i celému regionu. Veřejnost se tak zásluhou soutěží dozvěděla, že v Jihlavě se daří společnosti, která se s firemním softwarem dostala do více než 100 tisíc počítačů a František Němec svou farmou strhnul pozornost médií rovnou na celou Vysočinu. „Spousta lidí se tak díky zájmu regionálních i celoplošných médií dozvěděla, že se dá dobře podnikat i na venkově. Po skončení soutěže jsme zaznamenali i další úspěchy, prodej jsme navýšili asi o 30%,  zúčastnili jsme se focení osobností roku 2008 od MF Dnes a naše farma se stala okamžitě známá po celé Vysočině,“ zhodnotil František Němec.

 

Letos se otevírá příležitost i pro další podnikatele, kteří se mohou přihlásit jednoduše na www.firmaroku.cz nebo www.zivnostnikroku.cz. Stejně tak je možné na uvedených stránkách nominovat podnikatele, které by měla veřejnost znát. A nemusí se jednat o žádné známé firmy, ale i o provozovatele dobrých cukráren či šikovné řemeslníky.

 

Kategorie Byznys rebel je určena pro firmy i živnostníky, kteří mají odvahu originálním způsobem posouvat zažitá pravidla a svým zákazníkům díky tomu přinášejí jasné výhody. Pro účast v této kategorii stačí poslat text v rozsahu zhruba 500 až 1500 znaků, který popíše, v čem se firma odlišuje a jaké konkrétní výhody zákazníkům nabízí. V prvním ročníku kategorie Byznys rebel zvítězil na Vysočině Dušan Tripal z Telče, jehož firma výrobou proložek a fixačních střiží z použitých kartonů ušetří až tisícinásobek energetických zdrojů, než se si vyžádá produkce nové lepenky.

 

Krajská kola soutěží proběhnou na podzim. Vítězové regionálních kol z každého kraje postoupí do celorepublikového finále, které se uskuteční 26. listopadu v Praze a bude přenášeno Českou televizí. O vítězi v krajském kole soutěže Živnostník roku rozhodne odborná porota, v celorepublikovém finále pak veřejnost formou SMS hlasování. O vítězi soutěže Firma roku jak v krajském, tak celostátním kole rozhodne odborná porota. Vítěze v kategorii Byznys rebel vyhlásí Vodafone vždy v rámci krajského kola.   


 

Firmy a živnostníci, kteří se do soutěží přihlásí, si mohou zvolit benefity již za samotnou registraci. Krajské vítěze čekají hodnotné ceny a výrazná publicita. Celorepublikový vítěz se může těšit na inzertní celostranu u vyhlašovatele soutěží Hospodářských novin.

O vítězných podnikatelských nápadech a o tom, jak soutěže změnily finalistům život, se dočtete v archivu soutěží na www.firmaroku.cz a www.zivnostnikroku.cz. Trápí-li vás v podnikání přílišná administrativa, své návrhy na absurdní podnikatelskou povinnost můžete nominovat na www.firmaroku.cz/absurdita.

Záštitu nad letošním ročníkem soutěže převzal hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

(zpracováno z materiálů vyhlašovatelů)

 

  • Kontaktní osoba: Michal Kaderka, tel: 777 771 084, mail: press@firmaroku.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.5.2009 / 21.5.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies