Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina se představil na Czech Open Days v Lucemburku

První květnový týden se v Lucemburku odehrál ve znamení českých firem, institucí a regionů díky akci Czech Open Days, která byla uspořádána při příležitosti 9. května „Dne Evropy“ a Českého předsednictví v Radě EU.
 

 
 

Prezentační akce „Czech Open Days“, proběhla ve dnech 6. a 7. května 2009 v Lucembursku v rámci Českého předsednictví Rady Evropské Unie. První den programu se odehrál v sídle Obchodní komory Lucemburska, která byla jedním z hlavních pořadatelů. Součástí akce byla konference na téma „Příspěvek nových členských států k hospodářskému rozvoji EU", dále workshopy na podporu investic a spolupráce v oblasti vědy, výzkumu a inovací, kontaktní jednání zúčastněných firem a krajů. Večer navázal koncert Českého národního symfonického orchestru pro zvané hosty a širokou veřejnost. Druhý den byl věnován prezentaci činnosti a produktů Evropské investiční banky.

 

Kraj Vysočina reprezentovali na této akci náměstek hejtmana, Libor Joukl, radní pro regionální rozvoj, Martin Hyský, ředitel sekce krajského úřadu Martin Černý a zástupkyně kraje Vysočina v Bruselu Markéta Heřmanová.

 

Zástupci kraje Vysočina během celého prvního dne programu propagovali investiční příležitosti v kraji Vysočina nejen vůči lucemburským subjektům, zúčastnili se v rámci business to business burzy jednání celkem se 4 vybranými lucemburskými partnery – podnikateli z oblasti broadbandových služeb, vzdělávání, konzultačních služeb a bankovnictví. Dále proběhla bilaterální jednání zástupců Vysočiny s Evropskou investiční bankou za účelem získání finančních prostředků pro rozvojové projekty v kraji Vysočina.

 

Za českou stranu se akce kromě Vysočiny zúčastnili zástupci Libereckého a Plzeňského kraje, 31 firem a dvou univerzit.

 

  • Markéta Heřmanová, zástupce kraje Vysočina v Bruselu
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.5.2009 / 20.5.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze