Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina pomůže s další rekonstrukcí škol na Ukrajině

Čtyři větší akce letos podpoří kraj Vysočina v partnerském regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Vedle pokračujících oprav základních škol začne na východ od nás avizovaná oprava zařízení pro postižené děti. Celkem kraj vyčlenil na tyto akce čtyři miliony korun.
 

 
 

Členové Stálé konference na straně kraje Vysočina vedené náměstkem Vladimírem Novotným s partnery z Ukrajiny projednala celou řadu zásadních dokumentů, krajem schválené finanční prostředky do fondu ViZa pro rok 2009, jejich převod a využití na konkrétní akce, spolufinancování z ukrajinské strany a některé technické záležitosti. „Máme zájem pokračovat v rekonstrukci zařízení ve školách ve Strymbě a Lazeščyně. Po loňské výměně oken a dveří letos na řadu přijde ve Strymbě celková výměna topení a rekonstrukce kotelny. V případě Lazeščyny podpoříme projekt dokumentace i povolení na kotelnu a nové sociální zařízení. Počítá se také s vybudováním základů kanalizace a přípojky vody,“ uvedl náměstek hejtmana Vladimír Novotný. Novým záměrem kraje Vysočina je pomoc při financování výměny oken a dveří v zařízení pro postižené děti v Tjačivě.

 

Podle informací Zdenka Kadlece, předsedy dobročinného fondu ViZa, bude fond podporovat v následujících měsících také obnovu a osazení nových turistických značek, obnovu studánek a směrových cedulí Informačního turistického a ekologického centra na středu Evropy nedaleko Rachyvu. „Tato akce by mohla vyvrcholit  výměnným táborem mládeže,“ doplnil Zdeněk Kadlec. Náš příspěvek je dále určen také na propagaci Vysočiny – účast na veletrzích cestovního ruchu na Ukrajině, a partnerské spolupráce – podpora českých spolků a aktivit krajanů.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Vysočina pomůže s další rekonstrukcí škol na Ukrajině

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.5.2009 / 18.5.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies