Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Podpora obnovy venkova Ministerstva pro místní rozvoj 2009

Kaple sv. Floriána
Podpora obnovy venkova Ministerstva pro místní rozvoj letos pomůže 42 projektům z kraje Vysočina. Více než 12,5 milionu korun má v našem regionu podpořit obnovu a výstavbu zařízení a objektů pro práci s dětmi a obnovu drobných sakrálních staveb na venkově. Z tohoto programu jsou již tradičně podporovány i projekty obcí oceněných v rámci soutěže Vesnice roku. Program přispívá ke zvýšení atraktivity malých obcí pro mladé rodiny a zlepšování kvality života na venkově.
 

 
 

„Příkladem podpořeným projektům v oblasti zapojení dětí a mládeže do komunitního života v obci je XV. Národní přehlídka prací vesnické mládeže v obci Jiřice s podporou 200 tis. Kč nebo projekt Dětské hřiště v Krásné Hoře s podporou 300 tis. Kč. Ze sakrálních staveb je to např. obnova kaple sv. Floriána v Mladoňovicích s podporou 400 tis. Kč,“ uvedl příklady Martin Hyský, radní kraje pro oblast regionálního rozvoje.

 

Na výzvu k podání žádosti o podporu z tohoto programu obdrželo ministerstvo celkem 1061 žádostí  s celkovou výší požadované dotace 276 mil. Kč. Po formální a věcné kontrole všech žádostí bylo vybráno 625 projektů v celkové výši dotace 167 mil. Kč, čímž byly vyčerpány veškeré zdroje určené pro financování programu. Přehled schválených projektů  je zveřejněn na webových stránkách MMR v sekci Regionální politika.
Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Podpora obnovy venkova Ministerstva pro místní rozvoj 2009

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.5.2009 / 18.5.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze