Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Podpora obnovy venkova Ministerstva pro místní rozvoj 2009

Kaple sv. Floriána
Podpora obnovy venkova Ministerstva pro místní rozvoj letos pomůže 42 projektům z kraje Vysočina. Více než 12,5 milionu korun má v našem regionu podpořit obnovu a výstavbu zařízení a objektů pro práci s dětmi a obnovu drobných sakrálních staveb na venkově. Z tohoto programu jsou již tradičně podporovány i projekty obcí oceněných v rámci soutěže Vesnice roku. Program přispívá ke zvýšení atraktivity malých obcí pro mladé rodiny a zlepšování kvality života na venkově.
 

 
 

„Příkladem podpořeným projektům v oblasti zapojení dětí a mládeže do komunitního života v obci je XV. Národní přehlídka prací vesnické mládeže v obci Jiřice s podporou 200 tis. Kč nebo projekt Dětské hřiště v Krásné Hoře s podporou 300 tis. Kč. Ze sakrálních staveb je to např. obnova kaple sv. Floriána v Mladoňovicích s podporou 400 tis. Kč,“ uvedl příklady Martin Hyský, radní kraje pro oblast regionálního rozvoje.

 

Na výzvu k podání žádosti o podporu z tohoto programu obdrželo ministerstvo celkem 1061 žádostí  s celkovou výší požadované dotace 276 mil. Kč. Po formální a věcné kontrole všech žádostí bylo vybráno 625 projektů v celkové výši dotace 167 mil. Kč, čímž byly vyčerpány veškeré zdroje určené pro financování programu. Přehled schválených projektů  je zveřejněn na webových stránkách MMR v sekci Regionální politika.
Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Podpora obnovy venkova Ministerstva pro místní rozvoj 2009

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.5.2009 / 18.5.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies