Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Mahlerovské reminiscence v Bruselu – večer věnovaný hudbě Gustava Mahlera

G. Mahler
Kraj Vysočina, Statutární město Jihlava, Společnost Gustava Mahlera – Mahler 2000 ve spolupráci s dalšími partnery si Vás dovolují pozvat dne 20. května 2009 na koncert klasické hudby „Mahlerovské reminiscence v Bruselu“.
 

 
 

Málokdo ve světě ví, že hudební skladatel a dirigent Gustav Mahler pochází z malebné vesničky Kaliště, která leží v srdci Vysočiny. Z tohoto důvodu mu jeho rodný kraj věnoval písňový večer v Bruselu, který má poukázat nejen na vazby tohoto autora na české kulturní prostředí, ale i na málo prováděnou tvorbu tohoto velikána a jeho ženy Almy Mahler.

 

Mahlerovský večer, který má status oficiální doprovodné akce Českého předsednictví v Radě Evropské unie, osobně zahájí dne 20. května 2009 v 19 hodin v Českém centru v Bruselu MUDr. Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina a Ing. Jaroslav Vymazal, primátor města Jihlavy, kteří nad celou akcí převzali záštitu.

 

Výběr písní z tvorby Gustava Mahlera, jeho ženy Almy Mahler ale i například Preludim F.Chopina zazní v podání přední české mezzosopranistky Andrey Kalivodové v doprovodu klavíristky Kristíny Kasíkové.

 

Bruselský koncert je součástí 8. ročníku hudebního festivalu „Mahler Jihlava – hudba tisíců“, který se koná ve dnech 18. května – 25. června 2009 v Jihlavě - místě velmi úzce spjatém s osobností Gustava Mahlera.

 

V nadcházejícím ročníku 2010 bude festival o to významnější, neboť si připomeneme 150. výročí narození Gustava Mahlera a 140. výročí jeho prvního veřejného vystoupení.

.

Festival Mahler Jihlava – hudba tisíců každoročně pořádá občanské sdružení Mahler 2000 - Společnost Gustava Mahlera, která se systematicky věnuje péči o odkaz a šíření tvorby Gustava Mahlera, obnovila mimo jiné v devadesátých letech jeho rodný dům v Kalištích u Humpolce, kde v rámci festivalu také vyvrcholí 7. července 2010 celosvětové oslavy výročí 150 let od narození skladatele Gustava Mahlera a 140. výročí jeho prvního veřejného vystoupení. V roce 2011 pak uplyne 100 let od úmrtí tohoto hudebního velikána, humanisty a Evropana.

 

Kancelář kraje Vysočina v Bruselu a partneři Vás srdečně zvou na ochutnávku z tvorby Gustava Mahlera ale i regionálních specialit z Mahlerova rodného kraje Vysočina na recepci, která bude následovat po skončení koncertu, ve středu 20. května 2009 v 19:00 do Českého centra v Bruselu, Rue du Trone 60.

 

  • Markéta Heřmanová, zástupce kraje Vysočina v Bruselu
 

Mahlerovské reminiscence v Bruselu – večer věnovaný hudbě Gustava Mahlera

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.5.2009 / 16.5.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze