Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě získala národní cenu

Oblastní galerie Vysočiny si přivezla z letošní Národní soutěže muzeí Gloria Musaealis zvláštní cenu. Cena Českého výboru Mezinárodní rady muzeí putuje do Jihlavy za instalaci unikátní stálé expozice „Hmatového sochařství – Touch sculpture“.
 

 
 

„Tato stálá expozice prezentuje plastickou tvorbu nevidomých autorů. Taková prezentace má určitá specifika. Předně je nezbytné při koncepci celého projektu vycházet z potřeb nevidomých návštěvníků, kteří budou tvořit jednu z cílových skupin např. vodící lišty na podlaze, popisky Braillovým písmem, uspořádání exponátů. Výstava je určena i zdravým návštěvníkům, a proto je koncipována tak, aby měli možnost se otevřít čistě „hmatovému“ poznávání světa. Tento výstavní projekt představuje veřejnosti výsledky dlouhodobě pojatého výzkumu tohoto fenoménu, na kterém se podílí řada osobností v čele se Štěpánem Axmanem a Danielem Novákem. Velké poděkování patří jim i kraji Vysočina, který finančně tuto aktivitu galerie podporuje,“ uvedl ředitel instituce Aleš Seifert.


Cena Českého výboru Mezinárodní rady muzeí je udělovaná projektům, které významně přispěly k mezinárodní spolupráci, rozvoji edukační činnosti muzeí či zpřístupnění kulturního dědictví handicapovaným občanům. Kromě této ceny a diplomu bylo vítězné instituci uděleno i finanční ocenění ve výši 30 000,- Kč.

 

Další informace o Hmatovém sochařství naleznete na www.ogv.cz ; www.slepisi.eu

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě získala národní cenu

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2009 / 15.5.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze