Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Třebíčská nemocnice odstartovala stavbu pavilonu pro miminka

Nový pavilon
Během dvou let vyroste v areálu krajské nemocnice v Třebíči nový pavilon Pro matku a dítě. Moderně vyhlížející budova s odpovídajícím přístrojovým vybavením a komfortním zázemím pro maminky z celého kraje začne svému účelu sloužit v první polovině roku 2011. Stavba přijde kraj Vysočina na 309 mil. korun, 40% nákladů bude hrazeno z Regionálního operačního programu Jihovýchod.
 

 
 

Současná budova třebíčské porodnice je z roku 1977. Nový pavilon vyroste v místech staré interny a přímo naváže na pavilon malých interních oborů. Stavba na zelené louce se stane pomyslnou branou do Nemocnice Třebíč. „Vzhledem k tomu, že jde o novostavbu, práce nijak neovlivní obvyklý provoz nemocnice a jejích oddělení. Je však třeba počítat se zvýšenou prašností a hlučností v areálu nemocnice, což je malá cena za budoucí velké pohodlí klientů nemocnice,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl.

 

Do nového pavilonu se po kolaudaci sestěhuje nejen porodnice, ale i rehabilitace s vodoléčbou, lékárna a dětské oddělení. „Pavilon pro matku a dítě nabídne 29 lůžek porodnického oddělení, 28 lůžek pro rehabilitační jednotku, 22 lůžek pro dětské oddělení. Speciální lůžkové jednotky budou disponovat pěti JIP lůžky dětskými a čtyřmi JIP lůžky novorozeneckými. Odpovídajícího prostředí, především sociálního a hygienického, se dočká také zdravotnický personál. Zároveň dojde ke zvýšení bezpečnosti. Vybudování nového pavilonu a jeho vybavení lékařskou technologií bude zajištěna moderní úroveň léčby pacientů v kontextu se současnými medicínskými trendy,“ uvedl ředitel Nemocnice Třebíč Petr Mayer.

 

V nových čtyřech patrech pacienti najdou vstupní recepci a lékárnu, rehabilitaci a vodoléčbu, dětské a novorozenecké oddělení a porodnici. „Nové prostředí vč. technologického zázemí bude mít pozitivní dopad na vyšší úspěšnost a efektivitu léčby pacientů v rehabilitaci, zkrátí se  průměrná čekací doba na výkony, průměrná ošetřovací doba a tím i průměrná doba pracovní neschopnosti klientů. V nové budově výrazně stoupne úroveň pobytu nastávajících maminek v nemocnici. V pokojích bude vlastní sociální zařízení, v případě zájmu bude umožněn i pobyt otce s matkou a dítětem po porodu. Tato skutečnost jistě pozitivně ovlivní počty rodících žen,“ doplnil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Přímá spádovost do Nemocnice Třebíč překračuje 130 tisíc obyvatel. Ročně se v nemocnici uskuteční v průměru více než 21 tisíc hospitalizací a 250 tisíc ambulantních ošetření. Ročně se ve zdejší porodnici narodí více než 1100 miminek.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.5.2009 / 13.5.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze