Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj spustí aktuální dopravní informace z regionu online

Kraj Vysočina spustí v květnu 2009 nový projekt dopravních informací online. Projekt je aktivitou krajského odboru informatiky a vznikl ve spolupráci s Krajskou správou a údržbou silnic Vysočiny a Ředitelstvím silnic a dálnic. Smyslem aplikace je poskytnou široké veřejnosti, složkám krajského integrovaného systému a případným partnerům z oblasti dopravy kvalitní aktuální informace o stavu a sjízdnosti silnic v kraji Vysočina a to včetně dálnice D1.
 

 
 

Nová aplikace bude přístupná na adrese http://doprava.kr-vysocina.cz a bude umožňovat uživateli zobrazení aktuálních informací v přehledné mapě kraje nebo po výběru dle jednotlivých okresů v kraji Vysočina. Legenda objasní stav omezení prostřednictvím barevně zvýrazněných úseků komunikací a příslušných piktogramů (uzavírky a omezení, práce na silnici, nehody, dopravní události). Aplikace bude také obsahovat tabulku s detailními informacemi o omezení jako typ dopravní události, důvod uzavírek, doba trvání omezení, atd.

 

Data bude kraj Vysočina sdílet automaticky z Jednotného systému dopravních informací (JSDI), kam informace vkládají SUS, obce, Policie ČR a další dotčené orgány, aplikační stránku řeší oddělení správy aplikací a databází odboru informatiky (Petr Cop, cop.p@kr-vysocina.cz) a oddělení správy GIS (Lubomír Jůzl, juzl.l@kr-vysocina.cz). Vedoucím projektu je vedoucí odboru informatiky Petr Pavlinec (pavlinec.p@kr-vysocina.cz).

 

  • Martina Rojková, odbor informatiky
    Krajský úřad kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 

Kraj spustí aktuální dopravní informace z regionu online

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.5.2009 / 6.5.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze