Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Obchodní komora Ruské federace se představila Vysočině

Zájem ruských podnikatelů o spolupráci s firmami na Vysočině přijeli minulý týden tlumočit do Jihlavy zástupci Obchodní komory Ruské federace v České republice Givi Karkašadze, Andrej Archangelsky a zástupce Obchodní a průmyslové komory Ruské federace Tajmuraz Dzasochov. V současné době má vážný zájem o zahraničního obchodního partnera téměř devět desítek ruských subjektů.
 

 
 

Vedle zástupců krajské samosprávy se se zahraničními hosty setkali také členové Krajské hospodářské komory kraje Vysočina. Speciální jednání vedl odděleně také radní kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský. Převzal prezentační materiály jednotlivých ruských regionů a seznámil se s jejich charakteristikami. „Nebráníme se spolupráci se zeměmi mimo Evropskou unii a nic nebrání rovněž vyslání obchodně-podnikatelských misí kraje Vysočina do Ruské federace - pokud se ukáže, že naši podnikatelé mají ambice se na ruském trhu realizovat,“ uvedl Martin Hyský.

 

Obě strany se shodly na další výměně informací. Česká strana zastoupená Krajskou hospodářskou komorou připraví seznamy firem pro možnou spolupráci a krajští regionalisté odešlou prezentaci o Vysočině, kterou by mohlo Obchodní zastupitelství využít pro propagaci našeho kraje a hledání vhodného partnera v Ruské federaci.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.5.2009 / 3.5.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze