Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Odborníci z vědeckotechnologických parků Evropy diskutovali na Vysočině

Kraj Vysočina do budoucna zvažuje vybudování vědeckotechnologického parku. Pokud jde o tak rozsáhlý projekt, je v zájmu kraje se seznámit se zkušenostmi realizátorů obdobných projektů v Evropě – ať už jde o přípravu projektu, vybudování, ale i samotný provoz parku. I přesto, že neexistuje univerzální model ideálního parku, je o sdílení zkušeností s fungováním v Itálii, Španělsku, Portugalsku a Anglii mezi možnými partnery krajského projektu, zástupci podnikatelů i profesních sdružení, velký zájem.
 

 
 

Konference Vědeckotechnologický park v kraji Vysočina – využití evropských zkušeností pro další rozvoj kraje (28. dubna 2009) se konala ve spolupráci s národní sítí Zdravých měst ČR, která je současně jedním z partnerů projektu SUNFLOWER. „Je třeba využít příležitosti, kdy se v Jihlavě setkali právě ti, kdo mají dlouholeté zkušenosti s vědeckotechnickými parky a to v době, kdy kraj Vysočina je ve fázi přípravy projektu Vědeckotechnologického parku v Jihlavě,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Na konferenci zazněly příspěvky představující modely fungování parků v Turíně (IT) a Bilbau (SP). Celým dnem se zároveň prolínalo téma efektivního využití různých zdrojů energie v souvislosti s provozem vědeckotechnologického parku.

Na závěr byly diskutovány nejen otázky příležitostí pro vybudování vědeckotechnologického parku v Jihlavě, ale také identifikovány bariéry pro zřízení a provoz takového zařízení.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.4.2009 / 30.4.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze