Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Česká zemědělská akademie převezme nový internát

budova
Česká zemědělská akademie Humpolec vychovává budoucí generaci zemědělců, mechaniků a opravářů zemědělských strojů, sociálních pracovníků a chovatelů. V současné době má učební a maturitní obory soustředěny do Humpolce, Světlé nad Sázavou a do Havlíčkova Brodu. Radní Libor Joukl, Marie Kružíková a Josef Matějek se v tomto týdnu podrobně seznámili s organizací této krajské střední školy, se stavem spravovaného majetku a především probírali s vedením školy budoucnost tohoto zařízení.
 

 
 

S ohledem na klesající počty žáků a studentů základních a následně středních škol a s přihlédnutím k zájmu o nabízené studijní obory řeší kraj Vysočina a vedení České zemědělské akademie Humpolec budoucí uspořádání teoretické i praktické výuky. „Škola nyní disponuje mimo jiné moderně vybavenými opravárenskými dílnami ve Světlé nad Sázavou a praktické vzdělávání žáků zaměřených na zemědělské obory probíhá na prosperujícím Školním statku v Humpolci. O využití areálu školy v Havlíčkově Brodě má zájem Vysoké učení technické Brno,“ uvedla radní kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Marie Kružíková.

 

Školní statek Humpolec už začátkem příštího týdne převezme do užívání nově zrekonstruovaný objekt bývalé administrativní budovy ve svém areálu. „Opravený objekt bude Akademie využívat nově jako internát pro 42 studentů. Celkové náklady na rekonstrukci provázenou  vícepracemi způsobenými neplánovanou, ale nutnou, demontáží dřevěného trámového stropu napadeného dřevokaznou houbou jsou 14 mil. korun,“ komentoval rekonstrukci náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Česká zemědělská akademie převezme nový internát

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.4.2009 / 30.4.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze