Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina zvýší dotace pro podnikatele kvůli krizi

Kraj Vysočina letos kvůli krizi zvýší dotace pro malé podniky. V grantovém programu jim nabídne 14 milionů korun, loni to bylo 12 milionů. Kromě podpory na modernizaci výrobních provozů mohou drobní podnikatelé od kraje poprvé dostat příspěvek i na splácení jistiny bankovních úvěrů, řekl náměstek hejtmana Vladimír Novotný. Krajská rada včera projednala také zvýšení dotací na stavby kanalizací a čistíren odpadních vod.
 

 
 

"Tato opatření souvisí s tím, že je hospodářská krize. V běžném roce bychom investice takto neposilovali," podotkl Novotný. Grantový program Rozvoj malých podnikatelů bude vyhlášen po schválení v květnovém zastupitelstvu. Mezi projekty malých firem, které se budou týkat nákupu strojů a rozšíření výrobních prostor, je kraj ochoten rozdělit 11 milionů.

 

Na splácení jistiny účelových úvěrů mohou podnikatelé z krajské pokladny vybrat celkem tři miliony Kč. K této podpoře kraj letos přistoupil proto, že se řada firem zadlužila kvůli investicím do modernizace provozu v době nedávného ekonomického růstu. Teď jim zakázky ubývají a často se zhoršuje i platební schopnost jejich odběratelů. Podniky ale musí nadále plnit své závazky vůči státu, zaměstnancům a bankám.

 

K oživení regionální ekonomiky má přispět i zvýšení krajských dotací na stavby a rekonstrukce kanalizací a čistíren odpadních vod. Kraj měl na tyto akce v letošním rozpočtu původně vyčleněno 46,7 milionu. Kvůli velkému zájmu se chystá obcím na jejich projekty přidat dalších 20 milionů Kč.

 

Zdroj ČTK, autor Věra Stejskalová

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.4.2009 / 29.4.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze