Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina zvýší dotace pro podnikatele kvůli krizi

Kraj Vysočina letos kvůli krizi zvýší dotace pro malé podniky. V grantovém programu jim nabídne 14 milionů korun, loni to bylo 12 milionů. Kromě podpory na modernizaci výrobních provozů mohou drobní podnikatelé od kraje poprvé dostat příspěvek i na splácení jistiny bankovních úvěrů, řekl náměstek hejtmana Vladimír Novotný. Krajská rada včera projednala také zvýšení dotací na stavby kanalizací a čistíren odpadních vod.
 

 
 

"Tato opatření souvisí s tím, že je hospodářská krize. V běžném roce bychom investice takto neposilovali," podotkl Novotný. Grantový program Rozvoj malých podnikatelů bude vyhlášen po schválení v květnovém zastupitelstvu. Mezi projekty malých firem, které se budou týkat nákupu strojů a rozšíření výrobních prostor, je kraj ochoten rozdělit 11 milionů.

 

Na splácení jistiny účelových úvěrů mohou podnikatelé z krajské pokladny vybrat celkem tři miliony Kč. K této podpoře kraj letos přistoupil proto, že se řada firem zadlužila kvůli investicím do modernizace provozu v době nedávného ekonomického růstu. Teď jim zakázky ubývají a často se zhoršuje i platební schopnost jejich odběratelů. Podniky ale musí nadále plnit své závazky vůči státu, zaměstnancům a bankám.

 

K oživení regionální ekonomiky má přispět i zvýšení krajských dotací na stavby a rekonstrukce kanalizací a čistíren odpadních vod. Kraj měl na tyto akce v letošním rozpočtu původně vyčleněno 46,7 milionu. Kvůli velkému zájmu se chystá obcím na jejich projekty přidat dalších 20 milionů Kč.

 

Zdroj ČTK, autor Věra Stejskalová

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.4.2009 / 29.4.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze