Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Krajský úřad navrhl úspory v rozpočtu

Ilustrační foto
Kraj Vysočina letos přijde, podle prognózy Ministerstva financí, o zhruba 275 milionů korun na daních oproti roku 2008. Kraj proto chystá úsporná opatření. Jde o pojistku v podobě případných škrtů na jednotlivých kapitolách.
 

 
 

„Ministerstvem financí předpokládaný pokles výnosů daňových příjmů v absolutním vyjádření pro kraj Vysočina znamená výpadek ve výši 275 mil. korun oproti skutečnosti roku 2008 a cca 160 mil. korun proti schválenému rozpočtu roku 2009,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast financí Vladimír Novotný. Už v době sestavování a schvalování rozpočtu úřad pracoval s preventivně navrženými příjmy o 3% nižšími než v roce 2008 – tedy na úrovně 97% roku 2008.

 

Kraj Vysočina se zabývá případným snižováním rozpočtových výdajů, které může být realizováno v případě nepříznivého vývoje daňových příjmů kraje. V současné době byly pozastaveny některé zbytné výdaje kraje provozního charakteru ve výši zhruba 67 mil. korun na jednotlivých kapitolách odborů krajského úřadu. Toto prozatímní omezení konkrétních výdajů by nemělo mít dopad na mzdové náklady pracovníků příspěvkových organizací kraje, na strategickou investiční činnost kraje, na kterou je navázána část zaměstnanosti v regionu nebo na realizaci projektů financovaných z fondů EU.

Na definitivní škrty bude mít zásadní vliv kondice růstu hrubého domácího produktu. Není vyloučeno, že další úsporná opatření v rozpočtu kraje budou ve světle aktuálního vývoje pokračovat.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.4.2009 / 29.4.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze