Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina zatím nechystá žádná mimořádná opatření proti chřipce

V souvislosti s informacemi o rozšíření nového typu chřipky do Evropy se v tuto chvíli v kraji Vysočina nepřipravují pro občany žádná mimořádná opatření ani omezení. Zástupci krajského úřadu, krajské hygienické stanice, krajské veterinární správy a krajských hasičů se dnes k tomuto tématu aktuálně sešli a současný stav projednali. „Situace v České republice a v kraji Vysočina je nyní stabilní a není žádný důvod ke strachu nebo panice. V České republice se zatím výskyt chřipky tohoto typu neprokázal,“ sdělil Jan Murárik z krajského oddělení krizového řízení a bezpečnosti.
 

 
 

- Krajská hygienická stanice rozešle e-mail s instrukcemi všem praktickým lékařům v kraji Vysočina. Od zítřka musí lékař nahlásit každého pacienta s příznaky chřipky. Praktický lékař zároveň provede u každého takového pacienta epidemiologickou anamnézu tzn. zjistí, kde se pacient v předcházejícím období pohyboval, zda nenavštívil některou ze zemí, kde se virus chřipky potvrdil nebo zda nepřišel do kontaktu s takovou osobou.

 

- Krajská veterinární správa osloví praktické veterinární lékaře, aby v případě zvýšení úmrtnosti prasat okamžitě o této skutečnosti informovali. Zároveň se zpřísní kontrola zdravotního stavu prasat dovážených do České republiky z ostatních států.

 

- Odbor zdravotnictví Krajského úřadu kraje Vysočina čeká na specifikaci postupu ministerstva zdravotnictví, zejména na vyjádření o distribuci léků a ochranných pomůcek pro zdravotníky a vytvoření metodiky pro postup zdravotnických zařízení v případě výskytu zmiňovaného typu chřipky

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2009 / 28.4.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze