Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Nemocnici Jihlava bude řídit Josef Čekal

Josef Čekal
S účinností od 4. května 2009 nastoupí do funkce ředitele Nemocnice Jihlava, p. o. Ing. Josef Čekal. Na svém jednání ho dnes do funkce jmenovala Rada kraje Vysočina a potvrdila tak rozhodnutí výběrové komise. O post ředitele se ucházelo celkem sedm uchazečů.
 

 
 

Josef Čekal vystudoval VŠE v Praze a působil jako vedoucí pracovník ve státních výzkumných ústavech, v posledních letech zastával vedoucí pozice ve struktuře Všeobecné zdravotní pojišťovny. Do Jihlavské nemocnice přichází z postu ekonomického náměstka pražské Nemocnice Na Františku.

 

„Od nového ředitele Nemocnice Jihlava krajská samospráva očekává změny v atmosféře nemocnice, přístupu zdravotníků k nemocným, prohloubení spolupráce v rámci nemocnice a celého kraje a také změnu přístupu k zadávání veřejných zakázek a společným nákupům,“ uvedl stručně hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

„Rád bych si nechal nezávisle prověřit dosavadní hospodaření nemocnice, na které chci navázat prověřením vykazování a struktury výkonů. Na základě zjištěných výsledků budu hledat racionalizační opatření, která povedou k získání většího objemu plateb od zdravotních pojišťoven případně k celkovým úsporám finančních prostředků, které budou použity na odměny a profesní růst zdravotnických pracovníků. Předpokládám, že to bude startovací čára mé práce,“ řekl Josef Čekal.

 

Josef Čekal ve funkci ředitele Nemocnice Jihlava, p. o. nahradí dosavadního zastupujícího ředitele MUDr. Jana Procházku, který nemocnici vedl od října 2008, kdy na vlastní žádost odešel Martin Šuma.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2009 / 28.4.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze