Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina, Jihlava a havlíčkobrodská průmyslovka společně na veletrhu

Už tradičně kraj Vysočina a město Jihlava prezentují svoje investiční příležitosti na veletrhu URBIS INVEST v Brně, který se letos koná ve dnech 21. – 25. 4. 2009. Společný stánek seznamuje zájemce se stovkou brownfieldů a se čtyřmi desítkami průmyslových zón v kraji Vysočina, ve kterých jsou dosud volné plochy pro investice. Novým partnerem na stánku je letos Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě.
 

 
 

Právě studenti havlíčkobrodské průmyslovky si se svojí prezentační show vysloužili velký zájem návštěvníků. Představili svoje úspěšné a oceněné práce z oblasti obnovy a regenerace brownfields, průmyslové i občanské výstavby. „Prezentace byla jednak příjemným a návštěvníky ceněným zpestřením společné expozice, ale hlavně oslavou cílevědomé a kvalitní práce školy, která v letošním roce oslaví úctyhodné 60. výročí svého trvání,“ řekla Olga Wiesnerová, která společnou expozici pro veletrh koordinovala. Za dobu existence se škola stala uznávanou vzdělávací institucí v místě i širokém okolí a vychovala takřka čtyři tisíce absolventů, kteří nacházejí uplatnění i u těch nejprestižnějších stavebních firem a mezinárodních stavebních korporací.

 

Společná a prezentačně pestrá expozice byla cílem návštěvy mnohých zástupců developerských, stavebních i investičních firem. „Jednoznačně se projevuje současný úsporný trend, kdy výrobní a logistické firmy, stejně tak jako subjekty terciární sféry, hledají možnosti, jak opustit drahé lokality hlavního města a dalších velkých aglomerací a přesunout svá působiště do provozně výhodnějších regionů s dobrou dopravní dostupností,“ vysledovala zájem investorů Olga Wiesnerová. Vysočina svou atraktivní polohou uprostřed republiky s optimálním propojením do Prahy a Brna má v tomto smyslu perspektivní budoucnost. V kombinaci s dostupnou, finančně méně náročnou a loajální pracovní silou se Vysočina dostává do popředí zájmu investorů i developerských společností, kteří velmi oceňují její silné stránky z pohledu investičních příležitostí.

 

URBIS INVEST je ucelenou nabídkou investičních příležitostí regionů a měst většinou v podobě průmyslových zón a brownfields, veletrh URBIS INVEST se koná v rámci Stavebních veletrhů.

 

 

Vysočina, Jihlava a havlíčkobrodská průmyslovka společně na veletrhu

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.4.2009 / 27.4.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze