Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Brusel: Soutěž Twenties zná svého vítěze

Logo twenties
Tento týden byla v Bruselu slavnostně ukončena soutěž mladých umělců ze všech krajů České republiky s názvem „Twenties – Generation New Europe“. Čtrnáct uměleckých děl se od 20. března ucházelo v budově Evropské komise o přízeň odborné poroty. Nejvyšší ocenění nakonec získal Josef Divín ze Zlínského kraje se svým dílem Hraniční kameny. Kraj Vysočina reprezentovala v soutěži Twenties třistakilová pískovcová socha nazvaná Krystalizace od Dariny Ondráčkové.
 

 
 

Každý kraj přihlásil do soutěže jedno dílo, kterým mladí umělci narození kolem roku 1989 ztvárnili své představy o Evropě a její cestě od přelomového roku 1989 do současnosti. Autorka Darina Ondráčková uvedla u svého díla reprezentujícího Vysočinu, že je pomyslným zrcadlem, které občas každý sám sobě, nebo někomu jinému nastaví. V tomto zrcadle se odráží pozitivní výraz. Je to jakási vize budoucnosti, která nás čeká, když si naše hodnoty zachováme pevné a nepokřivené...

„Všechna vystavená soutěžní díla, která jsem měl možnost si prohlédnout, jsou velice kvalitní a zajímavá. Myslím, že nadějní mladí umělci ze všech krajů České republiky ukázali, že máme Evropě co nabídnout. Sochu Krystalizace bychom nyní rádi umístili v prostorách krajského úřadu v Jihlavě,“ uvedl po vyhlášení soutěže krajský radní pro oblast kultury Tomáš Škaryd.

 

Výsledky soutěže Twenties:

  1. místo – Josef Divín (Hraniční kameny) Zlínský kraj
  2. místo – Lenka Maliská (Spojení I., II., III.) Karlovarský kraj
  3. místo – Zenon Duljkovič (Nový prostor z malé krabičky) Hlavní město Praha

 

Vyhlášení výsledků soutěže „Dvacítky - generace nové Evropy“ bylo součástí oslav 15. výročí založení Výboru regionů v Bruselu a také oficiálním zakončením Dnů regionů České republiky. V jejich rámci zorganizovaly české a moravské kraje řadu workshopů, konferencí, kulturních a společenských akcí.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 

Brusel: Soutěž Twenties zná svého vítěze

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.4.2009 / 24.4.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze