Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Tisíce lidí se zapojily do projektu Čistá Vysočina

PET
Více než stovka subjektů resp. přes šest tisícovek lidí se zatím zapojilo do projektu Krajského úřadu kraje Vysočina s názvem Vysočina 21. Akce oslavující světový Den Země je první aktivitou, kterou úřad v rámci tohoto projektu realizuje a je určená pro všechny věkové kategorie. Až do 26. dubna se může veřejnost zapojit do úklidu veřejných prostranství a přírody v našem kraji.
 

 
 

Letošního jarního úklidu Vysočiny se pod hlavičkou projektu podpořeného z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí již zúčastnilo 6310 lidí. „Přihlásilo se 105 subjektů, z toho 65 škol, 20 občanských sdružení, jedna firma, jedna skupina soukromých osob a 18 obcí. Zájem o úklid předčil naše očekávání," prozradil radní kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský. Úklidové akce se účastnila i Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, která zajišťovala úklid pytlů s odpadem. Projekt „Čistá Vysočina“ podpořili také autobusoví dopravci, kteří sběrače odpadků sváželi zdarma. Do dnešního dne se mezi aktivní veřejnost rozdalo 460 reflexních vest a šest tisíc pytlů na odpad. Vzhledem k tomu, že organizátoři dbali také na třídění sebraného odpadu, měly pytle různé barvy.

 

Krajský úřad kraje Vysočina zastoupili v úklidu Vysočiny především kolegové z odboru regionálního rozvoje. V Třebíči pomáhal čistit přírodu také radní kraje Vysočina pro oblast životního prostředí Zdeněk Ryšavý.

Mezi další aktivity z projektu Vysočina 21 bude patřit např. „Soutěž o nejlepší slogan a vtip s tématikou udržitelného rozvoje“, kdy mohou soutěžící uplatnit své nápady a soutěžit o zajímavé ceny v různých věkových kategoriích.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Tisíce lidí se zapojily do projektu Čistá Vysočina

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.4.2009 / 24.4.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze