Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Rada schválila recept na krizi

Zbytečně neodkládat stavby, opravy a nákupy, na které jsou peníze, na druhou stranu šetřit tam, kde je to vhodné a podporovat vše, co vytváří stabilní zaměstnanost. Tak se dá v několika slovech popsat strategie kraje pro období hospodářské krize, kterou přijali krajští radní.
 

 
 

„Pokud zastaví investice podniky a podnikatelé, nemůže je zastavit navíc ještě veřejný sektor. To by znamenalo zmražení ekonomiky,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro finance Vladimír Novotný (ČSSD). Radní se tedy rozhodli investice, které měli naplánované na pozdější dobu předsunout tak, aby prostřednictvím firem vlastně nalili peníze do ekonomiky kraje. Zároveň ale vyhlásili radikální úspory všude tam, kde je to jen možné. „Například soustředění nákupů do větších balíků samozřejmě znamená snížení ceny. Chce to ale plánování dopředu a přemýšlení nejen v rámci krajského úřadu, ale i jeho příspěvkových organizací,“ objasnil Vladimír Novotný.

Kromě těchto spíše krátkodobých opatření radní vyhlásili i dlouhodobější kroky. Chtějí například podporovat propojení komerční sféry se vzděláváním tak, aby podniky měly vzdělané zaměstnance, studenti naopak větší jistotu uplatnění a nezaměstnaní možnost dostupných rekvalifikací. Velmi intenzivně se také zabývají dopravou, aby dostupná veřejná doprava pomohla lidem si pružněji hledat práci i mimo bydliště. V oblasti sociálních věcí plánují vyztužení sociální sítě, prevenci nebezpečných jevů a kriminality. Snaží se také využít Fond Vysočiny k podpoře malých a středních podniků a v neposlední řadě podpořit zaměstnavatele, kteří vytváří kvalifikovaná a stabilní pracovní místa. „Ta opatření jsou vlastně dvojího typu – ekonomická, která mají pomoci krizi překonat, nebo alespoň zmírnit její dopady a v důsledku toho působit i preventivně před budoucími hospodářskými otřesy. A pak společenská, která naopak jsou více preventivní a méně akční,“ shrnul náměstek Novotný. 

Celá strategie je k vidění na www.kr-vysocina.cz 

 

Zdroj: Noviny Kraj Vysočina, březen 2009

 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 9.4.2009 / 9.4.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana > Rozhovory

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies