Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Jihlavské oddělení radiační onkologie je akreditovaným pracovištěm pro vzdělávání lékařů

stetoskop
Onkologické oddělení a Komplexní onkologické centrum Nemocnice Jihlava získalo akreditace na postgraduální vzdělávání lékařů v oboru radiační onkologie a klinická onkologie. "Akreditace je udělena na dobu osmi let a umožní absolvovat celý vzdělávací program na domácích pracovištích, bez nutnosti dlouhodobých stáží na klinikách v Praze nebo Brně. Schválením návrhu akreditačních komisí obou oborů tak zároveň Ministerstvo zdravotnictví ČR vyjadřuje uznání dlouhodobé kvalitě práce jihlavské onkologie," uvedl MUDr. Lubomír Slavíček, primář oddělení Radiační onkologie.
 

 
 

Získání akreditace umožní nemocnici pracovat přímo s kmenovými lékaři podle vzdělávacích plánů. Již nyní je do programu zařazeno šest lékařů Nemocnice Jihlava. "Získaná akreditace včetně splnění akreditačních podmínek je potvrzením nastoupeného trendu, který přispívá ke stále se zvyšující úrovni a kvalitě vzdělávání. Je to podpora, jak přesvědčit mladé lékaře k nástupu do našich zařízení a jak jim umožnit další vzdělávání," uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

„Rozvoj a fungování onkologického centra na Vysočině je naším prvořadým zájmem. Cílem je zajistit dostupnost nejmodernější onkologické léčby pro všechny pacienty kraje, ale i jiných spádových oblastí, kteří ji vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a onkologické diagnóze potřebují,“ konstatoval Lukáš Kettner, vedoucí krajského odboru zdravotnictví.

 

Krajské onkologické centrum ročně léčí zhruba tisícovku pacientů. Centrum poskytuje onkologickou péči pro pacienty ze všech pěti okresů, tedy Jihlavy, Havlíčkova Brodu, Třebíče, Žďáru nad Sázavou a Pelhřimova. Lůžková část pro onkologické pacienty má nyní 49 lůžek a tři lůžka JIP.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.3.2009 / 27.3.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze