Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Krajský úřad chce ušetřit na spotřebované energii

vedení
Dalším hmatatelným krokem ke zmírnění dopadů finanční a ekonomické krize, které realizuje Krajský úřad kraje Vysočina je rozhodnutí jeho vedení o vyhledání nejvhodnějšího dodavatele elektrické energie pro všechna svá současná jihlavská pracoviště. Důvodem je snaha ušetřit finanční prostředky.
 

 
 

Nový dodavatel elektrické energie pro krajský úřad začne s úřadem spolupracovat pilotně na půl roku už v červenci letošního roku. „Podle předběžných propočtů bychom mohli na této změně ušetřit oproti aktuální nabídce současného dodavatele až téměř 30% prostředků,“ uvedla Eva Janoušková, ředitelka Sekce ekonomiky a podpory Krajského úřadu kraje Vysočina.

 

Kraj Vysočina v roce 2008 odebral energii za zhruba 1,3 mil. korun. Letos by náklady v druhém pololetní mohly klesnout až na 70% ceny současného poskytovatele.

 

Jako druhý návrh řešení úspor energií navrhuje rada kraje zvážit podle výsledků realizované zakázky pro krajský úřad možnost provedení veřejné zakázky na dodavatele elektřiny a dalších médií pro zřizované organizace formou centrálního zadavatele. Tento způsob zadávání veřejné zakázky může být velmi zajímavý z hlediska vysoutěžených cen, ale současně je administrativně a časově velmi náročný na přípravu a zpracování smlouvy centrálního zadavatele.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.3.2009 / 24.3.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze