Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajský úřad chce ušetřit na spotřebované energii

vedení
Dalším hmatatelným krokem ke zmírnění dopadů finanční a ekonomické krize, které realizuje Krajský úřad kraje Vysočina je rozhodnutí jeho vedení o vyhledání nejvhodnějšího dodavatele elektrické energie pro všechna svá současná jihlavská pracoviště. Důvodem je snaha ušetřit finanční prostředky.
 

 
 

Nový dodavatel elektrické energie pro krajský úřad začne s úřadem spolupracovat pilotně na půl roku už v červenci letošního roku. „Podle předběžných propočtů bychom mohli na této změně ušetřit oproti aktuální nabídce současného dodavatele až téměř 30% prostředků,“ uvedla Eva Janoušková, ředitelka Sekce ekonomiky a podpory Krajského úřadu kraje Vysočina.

 

Kraj Vysočina v roce 2008 odebral energii za zhruba 1,3 mil. korun. Letos by náklady v druhém pololetní mohly klesnout až na 70% ceny současného poskytovatele.

 

Jako druhý návrh řešení úspor energií navrhuje rada kraje zvážit podle výsledků realizované zakázky pro krajský úřad možnost provedení veřejné zakázky na dodavatele elektřiny a dalších médií pro zřizované organizace formou centrálního zadavatele. Tento způsob zadávání veřejné zakázky může být velmi zajímavý z hlediska vysoutěžených cen, ale současně je administrativně a časově velmi náročný na přípravu a zpracování smlouvy centrálního zadavatele.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.3.2009 / 24.3.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze