Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jihlavské KÁČKO slaví 10 LET

K
Jihlavské kontaktní centrum „Centrum U Větrníku“ připravilo k 10. výročí své existence výstavu Jindřicha Štreita „Cesta ke svobodě“. Jedná se o autora, který se již dlouhou řadu let věnuje fotografii se sociální tématikou. Výstava je přístupná až do 30. dubna 2009 od pondělí do pátku od 10 do 16 hodin, v prostorách kontaktního centra, na adrese U Větrníku 17, Jihlava.
 

 
 

Od 18.března každou středu bude v clubu probíhat produkce soundsystémové hudby. Pracovníci kontaktního centra budou pravidelně účastni hudební produkce a budou tak nabízet své služby přímo na místě všem osobám, jež experimentují nebo již pravidelně užívají drogy.

„Jedná se o možnost, kdy se můžeme setkat přímo s uživateli drog v jejich přirozeném prostředí a nabídnout jim naše služby. Především však jde o poskytnutí informací, výměnu použitého injekčního materiálu a motivaci k pozitivní změně v jejich životě,“ vysvětluje vedoucí zařízení Jitka Křivohlavá.

Hudební kluby se díky svojí činnosti povětšinou nevyhnou problematice užívání drog a tudíž se činnost jihlavského clubu Edgar jeví z hlediska preventivního jako velice efektivní.

Centrum U Větrníku, jehož zřizovatelem je Oblastní charita Jihlava, dále v druhé polovině měsíce  března začne monitorovat drogovou scénu v Havlíčkově Brodě, Chotěboři, Pelhřimově, Humpolci a Dobroníně. V rámci terénního programu tak budou pracovníci pravidelně navštěvovat uvedené lokality, aby zmapovali drogovou scénu ve městě a přilehlém okolí a aby dokázali nabídnout sociální služby nejen uživatelům drog, ale i osobám v jejich okolí.

Mapování bude probíhat v průběhu následujícího půl roku a jeho výstupem by měla být zpráva  o stavu drogové scény v uvedených městech, ale i nabídka služby, která by dále mohla efektivně řešit problematickou situaci uživatelů drog a jejich blízkých.

 

Na základě uvedeného sledování drogové situace chce kontaktní centrum nabídnout místním komunitám i kraji informace o rozsahu drogové scény v daných lokalitách.

 

  • Monika Hošková, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad kraje Vysočina
    e-mail: hoskova.m@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.3.2009 / 18.3.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies