Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Rozšíření sítě stanovišť Zdravotní záchranné služby kraje Vysočina

sanitka
Vysočina postupně realizuje navrhovaná opatření schválené Strategie kraje Vysočina pro období hospodářské krize. Bod 1.9 zmiňuje urychlení plánované a finančně zajištěné investiční činnosti kraje a urychlení rozhodování o dosud neodsouhlasených investicích. V souladu se zmíněným rozhodla Rada kraje Vysočina o předsunutí realizace připravených projektů výjezdových stanovišť Zdravotnické záchranné služba kraje Vysočina (ZZS KV) v Přibyslavi a Velké Bíteši.
 

 
 

„Záměr je v souladu se schválenou podobou rozšiřování sítě stanovišť Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, která byla projednávána v srpnu 2008 na schůzce politických stran zastoupených v samosprávných orgánech kraje Vysočina,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Nové výjezdové stanoviště ZZS KV Velká Bíteš bude stát na pozemku, který kraji věnuje město.

„V případě vybudování nového výjezdového stanoviště ZZS ve Velké Bíteši dojde vzhledem k blízkosti dálnice ke zlepšení pokrytí území a úseku dálnice D1. Areál výjezdového stanoviště ZZS je navržen na okraji města v průmyslové zóně v těsné blízkosti nájezdu na dálnici D1. Novostavba provozní budovy je navržena jako jednopodlažní přízemní nepodsklepený objekt s hlavním vstupem z boku budovy,“ popsal hejtman Jiří Běhounek a doplnil, že personálně bude na směny chod výjezdového pracoviště zajišťovat záchranář a řidič rychlé zdravotnické pomoci, v případě budoucí potřeby je možné i obsazení stanoviště lékařem.

 

Nové výjezdové stanoviště ZZS KV v Přibyslavi bude umístěno v přízemí městského domu na Bechyňově náměstí. „Užívání budovy bude na základě nájemní smlouvy s vymezením umoření finančních prostředků kraje vynaložených na technické zhodnocení majetku města Přibyslav proti nájemnému. Pro výjezdové stanoviště bude využito první nadzemní podlaží a přístavby dvojgaráže, ke které bude doplněno zázemí,“ popsal situaci v Přibyslavi náměstek hejtmana Libor Joukl. I v tomto případě bude stanoviště obsazeno posádkou rychlé záchranné pomoci – záchranářem a řidičem.

 

Oba projekty celkem za cca 15 milionů korun již prošly schvalovacím řízením stavebního záměru, v letošním roce kraj zpracuje projektovou dokumentaci, zahájí stavební řízení a na základě výběrových řízení na dodavatele staveb i zahájí stavby. Podle současných harmonogramů by měla ZZS KV výjezdová stanoviště začít užívat v polovině příštího roku.

 

V současné době má krajská síť zdravotnické záchranné služby na území regionu 16 výjezdových stanovišť s 23 výjezdovými posádkami.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.3.2009 / 16.3.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies