Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kdo bude další Vesnicí roku na Vysočině?

Logo
Vysočina opět po roce hledá další vesnici roku. Až do 30. dubna se mohou přihlásit obce, které se umí prosadit a rozvíjet ve všech oblastech veřejného života. V loňském roce se do soutěže přihlásilo na Vysočině 28 obcí. Vysočina je krajem, který neskrývá vesnický charakter a soutěživost.
 

 
 

Ministerstvo pro místní rozvoj společně s partnery vyhlásilo již 15. ročník soutěže Vesnice roku. Soutěže se mohou účastnit všechny obce vesnického charakteru, které mají zpracován vlastní Program obnovy vesnice, a podají přihlášku do soutěže.

Cílem soutěže Vesnice roku je snaha vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a občanů, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci.

 

„Celostátní vítěz vybraný z krajských vítězů může od ministerstva pro místní rozvoj čerpat dotaci z Programu obnovy venkova do výše dvou milionů korun. V pořadí druhá oceněná obec smí požádat až o 1,9 milionu korun, třetí obec o 1,8 milionu korun a další krajští vítězové o 1 milion korun. Ostatní obce, oceněné modrou, zelenou nebo bílou stuhou, mohou čerpat maximálně 600 tisíc korun,“ popsal finanční výhody soutěže radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.

 

Vítěz krajského kola na Vysočině navíc získává od kraje Vysočina titul Vesnice Vysočiny, který sebou nese i finanční benefit v podobě stotisícového daru. I pro ostatní oceněné obce kraj pamatuje s finanční odměnou, stejně jako v minulých letech.

 

Titulem Vesnice Vysočiny se dosud pyšní obce Studenec, Mladoňovice, Jakubov u Moravských Budějovic, Vilémov, Častrov, Dukovany, Radostín, Libice nad Doubravou, poslední titul získal loni Pikárec.

 

Podmínky účasti v soutěži i přihlášky jsou k dohledání na webových stránkách ministerstva pro místní rozvoj http://www.mmr.cz/vesnice-roku-2009.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.3.2009 / 11.3.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze