Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina: Sníh taje rychleji

Hladiny většiny regionem protékajících řek zatím spíše stagnovaly, vzhledem k aktuálnímu stavu počasí – stálé oteplování - očekáváme na Vysočině zvyšování průtoku vody.
 

 
 

„Vzhledem ke stavu počasí během včerejšího večera a noci na dnešek, kdy se teploty pohybovaly v rozmezí 3 – 6 oC, s přihlédnutím k rychlosti teplého větru a celodenní nízké oblačnosti, dochází ke zvyšování odtoku vody z tajícího sněhu. Dnes ráno byly v kraji Vysočina na osmi sledovaných profilech přesaženy I. stupně povodňové aktivity (SPA) a na třech profilech byly vyhlášeny II. SPA – Balinka v Balinách, Šlapanka v Mírovce a Jihlava v Bransouzích,“ uvedl Josef Matějek, radní kraje Vysočina pro oblast vodního hospodářství.

 

Během dne předpokládáme na základě hydrometerologické předpovědi další zvyšování průtoku vody ve vodních tocích a dosažení II. SPA, v ojedinělých případech i III. SPA. Podle předpovědi počasí vydané ČHMÚ lze totiž během dne očekávat v našem regionu dešťové srážky, které mohou ovlivnit zvyšování průtoků ve vodních tocích.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.3.2009 / 5.3.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze