Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajský odbor zdravotnictví bude řídit Lukáš Kettner

Lukáš Kettner
Krajská rada jmenovala s účinností od 4. března 2009 do funkce vedoucího nového odboru zdravotnictví Krajského úřadu kraje Vysočina MUDr. Lukáše Kettnera (35). Odbor čítající deset úředníků začal samostatně fungovat 1. března 2009.
 

 
 

Lukáš Kettner vystudoval lékařskou fakultu v Olomouci. V minulosti působil jako lékař v Nemocnici Třebíč, později také na zdejší záchranné službě, dále jako vedoucí lékař výjezdového stanoviště ZZS v Moravských Budějovicích a primář oblastního střediska Třebíč ZZS kraje Vysočina. Od roku 2006 byl ředitelem Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina (ZZS), ze které vybudoval stabilní, moderní a především důvěryhodnou instituci. Studuje MBA.

 

„Mými prioritami v pozici vedoucího odboru zdravotnictví jsou snaha o elektronizaci zdravotnicí, která ulehčí práci a čas zdravotníkům a pacientům, a dále pracovat na větším bezpečí v našich nemocnicích. Krajské nemocnice chci posunout od konkurenčního postavení k postavení kooperačnímu, tedy k užší spolupráci. Plánuji zlepšit a stabilizovat personální situaci jak na poli lékařů, tak na poli nelékařů. S týmem kolegů uděláme vše pro zlepšení pracovních podmínek zdravotníků. Chci zdravotníkům vrátit pocit radosti z jejich práce a dosáhnout vysoké důvěry veřejnosti v naše krajské zdravotnictví. To předpokládá v prvé řadě monitoring potřeb, představ a očekávání pacientů i široké veřejnosti a také monitoring očekávání zaměstnanců všech našich zdravotnických zařízení,“ uvedl Lukáš Kettner.

 

„Od vedoucího odboru zdravotnictví očekáváme především sjednocení organizace chodu nemocnic tak, aby bylo možné efektivně řídit náklady, a pokud jde o konkrétní úkoly, pak očekáváme např. aktivní přístup k budování a rozvoji onkocentra v Nemocnici Jihlava,“ zdůraznil ředitel krajského úřadu kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

 

Vedením Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina byla dočasně pověřena ekonomicko-technická náměstkyně Vladislava Filová.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Krajský odbor zdravotnictví bude řídit Lukáš Kettner

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.3.2009 / 3.3.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze