Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pět středních škol na Vysočině vlastní certifikát ISO 9001

skola
Pět středních škol zřizovaných krajem Vysočina má k dnešnímu dni certifikát ISO 9001. Ředitelé tří nově certifikovaných převzali osvědčení o získání certifikátu dnes v prostorách sídla kraje Vysočina z rukou hejtmana kraje Jiřího Běhounka a radní pro oblast školství Marie Kružíkové. Kraj Vysočina už před dvěma lety připravil podpůrný program pro zkvalitnění řídících a organizačních procesů ve středních školách a na podporu těchto škol při získávání certifikátů osvědčujících kvalitu. Certifikáty kvality nově přísluší Střední škole technické Žďár nad Sázavou, Střední škole stavební Jihlava a Střední škole obchodu a služeb Jihlava.
 

 
 

Certifikační proces trvá řádově dny, příprava na něj však trvá měsíce. Kraj Vysočina na podporu optimálních způsobů řízení a chodu škol přispívá ročně až jedním milionem korun. "Celková hodnota posledních šesti podpořených projektů (poznámka autora: dvě školská zařízení v certifikaci ještě pokračují) se pohybuje kolem 1,4 mil. korun, poskytnutá krajská dotace pak činí 993 tisíc korun. Aktivity certifikačního šetření jsou například vypracování konkrétní strategie školy v oblasti politiky jakosti, příprava pracovníků školy na zavedení politiky jakosti, sestavování realizačního týmu," uvedla krajská radní Marie Kružíková a dodala, že příprava na certifikaci středních škol by mohla být v budoucnu finančně řešena z Evropského sociálního fondu.

Čtvrtou školou, která letos dosáhla na Certifikát kvality je Hotelová škola Třebíč. První certifikovanou střední školou na Vysočině a v ČR vůbec byla Vyšší odborná škola a Obchodní akademie Chotěboř.

 

„Do certifikace se nám podařilo zapojit téměř celý pedagogický sbor. Byla to kolektivní práce, která se odrazila do kvality řízení našeho školského zařízení,“ uvedla Jana Stará, zástupkyně ředitele Střední školy obchodu a služeb Jihlava.

„Uvědomujeme si, že ISO je značka. Firmy jsou nuceny ji získat, aby mohly žádat o lukrativní zakázky. Už dnes toto ocení vstřícně chápe i veřejnost, která význam této značky zná. Certifikace sama o sobě je velice časově náročná, ale chápu, že jde o proces, kdy naše škola má za sebou první krok, už nyní nás malé nedostatky nutí jít dál,“ komentoval ocenění ředitel Střední školy stavební Pavel Toman.

 

Proč Certifikát kvality podle normy ISO 9001:2001 pro vzdělávání na střední škole?

 • zvyšuje důvěru veřejnosti a státních kontrolních orgánů
 • zvyšuje důvěryhodnost při společných projektech s firmami 
 • umožňuje škole pružně reagovat na změny požadavků studentů a legislativy
 • garantuje stálost vzdělávacího procesu a tím i stabilní a vysokou kvalitu poskytovaného vzdělávání
 • umožňuje škole uspokojit požadavky i nejnáročnějších studentů a jejich rodičů
 • vede k neustálému zvyšování spokojenosti studentů a jejich rodičů se školou
  Jitka Svatošová, tisková mluvčí
  Krajský úřad kraje Vysočina
  tel.: 724 650 123
 

Pět středních škol na Vysočině vlastní certifikát ISO 9001

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.3.2009 / 2.3.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze