Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Obnovitelné zdroje očima studentů středních škol

recyklace
V prostorách firmy ATX ve Žďáře nad Sázavou proběhl koncem února krajský seminář s ukázkami prací studentů střední škol v oblasti obnovitelných zdrojů energie Enersol 2009. Ze 17 prací v hlavní kategorii a jedné práce v kategorii tvůrčí vybrala odborná porota dvanáct nejlepších. Tito žáci ze sedmi středních škol kraje Vysočina odprezentovali své soutěžní práce před zástupci škol, firem, místní samosprávy, Národního ústavu odborného vzdělávání a hlavně před porotci, kteří pro národní kolo, které se uskuteční 26. a 27. března na Kladně, vybrali pět nejlepších soutěžních prací.
 

 
 

Náš kraj budou reprezentovat Stanislav Bílek ze SŠ řemesel a služeb Velké Meziříčí (vítězná práce přináší návrh na využití průtokové vody na vodní nádrži Mostiště), Richard Bárta a Vladimír Grmela ze SŠ stavební Třebíč a Tomáš Hofírek, Kristýna Juránková a Jiří Dvořák z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou.

 

Porota i všichni přítomní konstatovali, že letošní ročník opět svojí úrovní předstihl ročník minulý, a věří, že do 6. ročníku se zapojí žáci z dalších škol, zejména stavebních, strojních a gymnázií. Seminář se konal za finanční podpory kraje Vysočina.

 

  • Vladimír Zelený, odbor školství, mládeže a sportu

              Krajský úřad kraje Vysočina

              tel.: 564 602 964

              e-mail: zeleny.v@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.3.2009 / 2.3.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze