Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Náměstek hejtmana Libor Joukl jednal o průtahu Menharticemi

„Nabízíme vám výrazné zlepšení průtahu obcí, silnice by mohla být rozšířena a po provedení diagnostiky jejího stavu by bylo zkvalitněno i její podloží,“ řekl při návštěvě Menhartic u Jemnice náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl starostce obce Boženě Gliganičové.
 

 
 

Návštěva Libora Joukla v Menharticích měla především za cíl podat  vysvětlení k záměru kraje při dalším vylepšování severojižního propojení Vysočiny v úseku vedoucím přes obec. Podle slov paní starostky občané Menhartic vyjádřili své obavy z vzrůstajícího provozu přes obec, zvláště v souvislosti s otevřením hraničního přechodu Vratěnín i pro kamiony. Padly mezi nimi názory, že by bylo lepší řešit situaci obchvatem obce. „Z hlediska kapacity silničního provozu v tomto místě je obchvat ekonomicky nevýhodný, preferujeme zkapacitnění průtahu obcí, a to včetně nutných bezpečnostních opatření pro chodce,“ uvedl Libor Joukl.

 

Starostka Božena Gliganičová připomněla, že by se přestavba silnice mohla spojit s plánovaným budováním nové kanalizace a vodovodu v obci. Řešení dopravní situace v obci bude místní samospráva řešit s občany i na plánovaných veřejných setkáních.

 

  • Jan Kaleta, odbor sekretariátu hejtmana

              Krajský úřad kraje Vysočina

             Tel.: 564602142

             e-mail: kaleta.j@kr-vysocina.cz

 

Náměstek hejtmana Libor Joukl jednal o průtahu Menharticemi

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.2.2009 / 27.2.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze